DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19789301.98944%
Bilecik
25°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

X
Ertuğrul Ocağı’ndan Vali Aygöl’e ziyaret

Ertuğrul Ocağı’ndan Vali Aygöl’e ziyaret

ABONE OL
4 Temmuz 2024 00:17

Bilecik’te başvuru evraklarını tamamlayan Ertuğrul Ocağı Derneği Kurucu üyeleri ilk ziyaretini Bilecik Valisi Şefik Aygöl’e gerçekleştirdi.

Derneği kuruluş felsefesi, maziden atiye, yani geçmişten geleceğe bir köprü kurmak Ertuğrul Gazi ve Şeyh Edebali Hazretlerinin “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” felsefesini günümüze taşımak, yaşamak ve yaşatmaktır diye ifade eden Ertuğrul Ocağı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Şişman “Bugün bir milad… Ertuğrul Ocağı Derneğimizin resmi başvurusunu yaptık, hayırlı olsun” dedi.

Başkan Şişman, derneğin kuruluş aşamasında dernek yönetimine destek çıkan Bilecik Valisi Şefik Aygöl’e teşekkür ederken, Ertuğrul Ocağı Derneği hakkında şu bilgileri verdi;

 “Bugün Ertuğrul Gazi Hz.lerinin Türbesinde, O’nun manevi huzurunda hep beraber dua ederek yola çıkıyoruz. Rabbim ecdad yadigarı bu topraklara ve bu topraklarda yaşayan bütün insanlarımıza hizmet etmeyi ve hizmetkar olabilmeyi nasip etsin.

Osmanlı Cihan Devleti’nin kurulduğu bu toprakların önemini, kadim medeniyetimizin tohumlarının atılıp filizlendiği ve üç kıtada yaşayan insanları kucakladığı, hiç bir din, dil ve ırk ayrımı yapmadan insanlara adaleti getirdiğini, gelecek nesillerimize konferanslar ve seminerler düzenleyerek anlatmak derneğimizin en önemli hedeflerindendir.

Ertuğrul Ocağı’nı Beylikten Devlete taşıyan ve O’nun cihanşümul bir devlet olma hayalinin

mayalandığı bu toprakların, memleket sevdalısı, devlete sadakat esasına gönülden inanmış gençlerini milli ve manevi değerlerle mücehhez bir şekilde dünya ile yarışan bireyler olarak destekleyecek her türlü faaliyeti yürütmek, bu bağlamdaki projelere destek olmak ve kaynakları harekete geçirmek Ertuğrul Gazi Ocağı Derneği’mizin temel amaçlarındandır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.