DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2167025-1.28033%
Bilecik
22°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Sinan Oğan, çırak ve stajyerlerin taleplerini dinledi

Sinan Oğan, çırak ve stajyerlerin taleplerini dinledi

ABONE OL
10 Haziran 2024 13:44

Dr. Sinan Oğan, Çırak ve Stajyer Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyelerinin sorunlarını dinledi.

erkanlı inşaat

BURSA (İGFA) – Sosyal Güvenlik Çıraklık ve Staj Sigortası Mağdurları Dernek Başkanı Beyhan Ünal mağdurlar ve üyelerle birlikte Kocaeli il ziyaretinde bulunan Dr Sinan Ogan, Çırak ve Stajyer Derneği’ne özel ilgi gösterdi ve mağduriyeti kendilerinden dinledi.

Dernek üyeleri Sinan Oğan’a ülkede yaşanan nitelikli eleman probleminin kendi yaşadıkları mağduriyetten kaynaklandığını, kendileri mağdur olduğu için gelecek kuşağın da mağdur olacağını belirtti.

erkanlı inşaat

Ailelerinin kendilerini meslek öğrenmek için çırak olarak veya meslek liselerinde iş dallarında devam etmelerini uygun görmediğini belirten üyeler, ileride çocukların mağdur olabileceğini ifade etti.

Sinan Oğan, çırak ve stajyerlerin taleplerini dinledi

Oğan’a, 3308 yasalı kanun ile çıraklar ve stajyerlerin çalıştığı dönemlerde iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunduğu ancak fiili olarak çalıştıkları sanayilerde ve fabrikalarda, her türlü iş kollarında iş arkadaşı gibi çalışmasına rağmen e-devlet üzerinde yapılan sigorta girişlerinde emeklilik ve yaşlılık primleri ile alakalı mağduriyet yaşandığı aktarldı.

Sinan Oğan, çırak ve stajyerlerin taleplerini dinledi

Ziyarette vatandaşın çocuklarının mağdur olmasını istemediği belinin altı çizilirken Doktor Sinan Oğan bu konuya mutlaka eğileceğini, devlet yetkileri ile mutlaka bunun görüşmesini yapacağını söyleyerek çırak ve stajyerlere desteğini iletti.

Sinan Oğan, çırak ve stajyerlerin taleplerini dinlediBU Haber İGF HABER AJANSI tarafından servis edilmiştir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP