DOLAR 32,2977 -0.06%
EURO 34,9980 0.59%
ALTIN 2.415,230,35
BITCOIN 22435543.61402%
Bilecik
32°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Tokat’ta tarihi Han yeniden hayat buldu

Tokat’ta tarihi Han yeniden hayat buldu

ABONE OL
10 Haziran 2024 11:23

Tokat’ta 650 yıllık Deveciler Hanı, Silk Road Museum Hotel olarak butik otel hizmetine açıldı. Proje, kentin turizmine büyük katkı sağlayacak.

erkanlı inşaat

Nurhan İçmez – Tokat Haber / TOKAT (İGFA) – Tokat’ta turizme kazandırılan 650 yıllık Deveciler Hanı, Silk Road Museum Hotel adıyla butik otel olarak hizmete açıldı.

Açılışa il protokolü, milletvekilleri ve 15 ülkenin büyükelçisinin yanı sıra Tokat Valisi Numan Hatipoğlu da katıldı. Vali Hatipoğlu, İpek Yolu güzergahında bulunan tarihi kervansarayların şehir içi uygulamalarına örnek teşkil eden bu projenin kentin tanıtımına ve turizmine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Tokat'ta tarihi Han yeniden hayat buldu

erkanlı inşaat

Travel Shop Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender, “Dünyanın en şık otelini restore ederek hizmete sunmanın gururunu yaşıyoruz. Tokatla ilgili bir hayalimiz vardı yıllarca. Bu hayalimizi gerçekleştirmenin onuru ve gururu içerisindeyiz. Buraya gerçekten uluslararası bir vizyon koyduk. 1488 yılında inşa edilmiş, dünyanın en şık, en güzel otelini tekrardan sizlerin destekleriyle restore edilerek hizmete sokmanın büyük gururunu yaşıyoruz” dedi

Tokat'ta tarihi Han yeniden hayat buldu

Vali Numan Hatipoğlu, Silk Road Museum Hotel’in açılışında yaptığı konuşmada, projenin Tokat’ın turizm potansiyelini artıracağını vurguladı. Bu tür projelerin, Tokat’ın uluslararası düzeyde tanıtımına ve turizm potansiyelinin artmasına katkı sağlayacağı belirtildi.

Tokat'ta tarihi Han yeniden hayat bulduBU Haber İGF HABER AJANSI tarafından servis edilmiştir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP