DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2167025-1.28033%
Bilecik
22°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

MELMEK sergisi görücüye çıktı

MELMEK sergisi görücüye çıktı

ABONE OL
8 Haziran 2024 09:15

Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, Melikgazi Belediye Başkan Vekili Mehmet Yusuf Sarıalp’in katılımıyla açılan sergide Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında (MELMEK) bir yıl boyunca yapılan el emeği ürünler sergilendi.

erkanlı inşaat

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Birçok alanda sayısız el emeği ürünün tanıtıldığı sergi hakkında açıklamalarda bulunan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, ‘’Sosyal belediyeciliği çok önemsiyoruz. Bu kapsamda kadın hemşehrilerimizin ilgili olduğu alanlarda var olan yeteneklerini ortaya çıkartmak için MELMEK kurslarımızda eğitimlerimize durmaksızın devam ediyoruz. Kurslarımızda ev tekstilinden el nakışlarına, örgü atölyesinden hediyelik eşya yapımına, geleneksel iğne tekniklerinden ebru ve minyatür sanatlarına kadar birçok el işi eğitimi veriyoruz.

Bu kursları vermemizdeki temel amacımız, kadınların hem meslek edinmesi hem de sosyalleşmesidir. MELMEK kurslarımızdan sertifika almak isteyen vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Kursiyerlerimiz sertifikalarını aldıktan sonra eğitim aldıkları alanlarda kalifiye eleman olarak çalışabilme imkanı buluyor. Kadınların istihdamına, ayakları üzerlerinde durabilmelerine önem veriyoruz. Melikgazi Belediyesi ve Melikgazi Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen yıl sonu sergimizde sayısız el emeği ürün tanıtıldı. Vatandaşlarımızın sergimize göstermiş olduğu yoğun ilgisi için teşekkür ederim. Sergimizde el emeği ürünlerini sergileyen bütün kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi kutluyorum. MELMEK el işi kurslarımıza, kendini seçtiği alanda geliştirmek isteyen bütün hemşehrilerimi bekliyorum.’’ dedi.

MELMEK sergisi görücüye çıktıBU Haber İGF HABER AJANSI tarafından servis edilmiştir.

erkanlı inşaat

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP