Edirne’nin İpsala ilçesine bağlı Hacıköy’de yağmur duası yapıldı.
Erdoğan DEMİR / KEŞAN POSTASI
EDİRNE (İGFA) – Yağmur duasına İpsala İlçe Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Beğendik Belde Belediye Başkanı Ferat Gülver, İl Genel Meclis Üyeleri Hakan İlkdoğmuş, Cevdet Kurt, İsmail Aliş, İpsala ilçe Vaizi Hamza Pala, çevre köy muhtarlarımız ve çevre köylerde görev yapan imamlar, Beğendik belde imamlarınn katılımı ile Kur’an-ı Kerim Tilaveti, İpsala ilçe Vaiz Hamza Pala’nın sohbeti, tekbirler, salavatlar, istiğfarlar zikirler getirildi. Yağmur duası için istiska namazı kılınıp hutbe okundu.
Namaz sonrası köy halkının, çevre köyler ile misafirlerin yoğun katılımı ile Hacıköy Esentepe mevkiinde yağmur duası yapıldı.
Ekinlerin, ihtiyacı olan yağmur ile ürünlerin bol ve bereketli olması için dualar edildi.
Program ikram yağılmasıyla sona erdi.
BU Haber İGF HABER AJANSI tarafından servis edilmiştir.
BİLECİK
11 saat önceBİLECİK
1 gün önceBİLECİK
1 gün önce3 SAYFA
2 gün önceBİLECİK
2 gün önceBİLECİK
3 gün önceBİLECİK
3 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.