Bursa’da İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarı, Ekim ayında İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından şap hastalığı tedbirleri gereği geçici bir süre kapatılmıştı. Hayvan Pazarı geçtiğimiz hafta itibariyle yeniden hizmet vermeye başladı.
BURSA (İGFA)-İnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Hayvan Pazarının yeniden hizmet vermeye başladığını duyurdu.
Konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarımız 11.10.2023 tarihi itibariyle İlçe Tarım Müdürlüğü önerisiyle bölgede bazı hayvanlarda şap hastalığı görülmesi nedeniyle pazarda toplanan hayvanlardan hastalığın birbirine bulaşmaması için tedbiren kapatılmıştı. Yine İlçe Tarım Müdürlüğü önerisiyle Hayvan Pazarının tekrar açılması kararlaştırıldı. Hayvan Pazarımız 23 Kasım Perşembe günü açıldı. Devam eden süreçte Perşembe günleri hayvan pazarı kurulmaya devam edecek.”
BU Haber İGF HABER AJANSI tarafından servis edilmiştir.
BİLECİK
10 saat önceBİLECİK
1 gün önceBİLECİK
1 gün önce3 SAYFA
2 gün önceBİLECİK
2 gün önceBİLECİK
3 gün önceBİLECİK
3 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.