Bilecik Valisi Bilal Şentürk, ilk olarak ilçeye bağlı Karaköy’de Kaymakamlık, Köy Muhtarlığı ve Karaköyspor Kulübü işbirliğinde yapılan halı sahada Kaymakam Berker Çırak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ve beraberindekilerle incelemede bulunarak, Köy Muhtarı Necmettin Kayacık ve Kulüp Başkanı İsmail Sert’den bilgi aldı.

Burada Kulübün faaliyetleri hakkında da bilgi alan ve sporun önemine değinen Vali Şentürk, daha sonra Pazaryeri Kaymakamı Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile birlikte 2011 yılında şehit olan Piyade Komando Asteğmen Bilal Özcan’ın Dereköy’de yaşayan anne ve babasını ziyaret etti.

Aileyle bir süre sohbet eden Vali Şentürk, ”Türk milleti, tarihi boyunca bağımsızlığını ve özgürlüğünü korumak için sayısız zorluklara katlanmıştır. Millet olarak bu zorlukları aşmada herkesin payı olsa da asıl pay sahipleri bu zorluklar karşısında göğüslerini siper eden şehit ve gazilerimiz olmuştur. Onları ne kadar hayırla yad etsek azdır.” dedi.

Vali Şentürk, 2011 yılında Pazaryeri ilçemize bağlı Küçükelmalı Tabiat Parkı ilan edilen ve ”Alt yapı, mimari ve peyzaj” yapım işi kapsamında kır lokantası, yürüyüş yolları ve alt yapı işleri ile peyzaj düzenlenmesi çalışmalarını yerinde inceleyerek, projenin tamamlanmasıyla ilin ‘Tabiat Turizm’ine önemli katkı sağlayan bir mekan olacağını söyledi.

İlçede deprem yönetmeliğine uygun olmayan ve yıkılmasına karar verilen okulları da gezen Vali Şentürk, Kaymakam Çırak ve Okul Müdürlerinden bilgi aldı.