Vali Şentürk; ”Manevi değerlerimizi çocuklarımıza aktaralım”

116
Google News

Eğitim öğretimin geliştirilmesi amacıyla Bilecik Valiliğince başlatılan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ”Değerler eğitimi” projesi kapsamında anaokulu öğrencileri Vali Bilal Şentürk’ü ziyaret etti. 

Vali Şentürk, ”Bizim izimiz değerlerimiz” projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu Müdürü Fatoş Karaca Beler, projeden sorumlu öğretmen Esra Güzel ile öğretmen ve çocukları kabulünde, geleceğin çocuklarının her birinin birer çiçek olduğunu ve ne verilirse, ne ekilirse onun biçileceğini kaydetti. 

Şeyh Edebali Üniversitesi Anaokulu öğrencilerinin kendisini ziyaret etmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Şentürk, ”Manevi değerlerimizi çocuklarımıza aktaralım. Önemli olan gelişme çağında çocuklarımızı sosyalleştirmek. Zihinsel gelişimlerini tamamlama noktasında, takviye etme noktasında eğitim faaliyetleri devam ediyor. Çocuklarımız, okulun adına da münasip olacak şekilde Şeyh Edebali’den güzel öğütler okudular. Bu öğütler onlar için ileride hayat düsturu olacak.” diye konuştu.

Öğrencilerin sosyal, kültürel gelişimine destek verme, sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet, adil olma gibi manevi değerlerin çocuklarımıza aktarılmasının hedeflendiği proje kapsamında, çocuklar Vali Şentürk’ün elini öperek, hatır sordular.

Çocuklar, Şeyh Edebali’nin öğüdü ile değerleri yansıtan özlü ve güzel sözlerden oluşan sunum yaptı. Vali Şentürk, çocuklara çeşitli hediyeler vererek, hatıra fotoğrafı çektirdi.