Pazaryeri’nde yoğun kar nedeni ile ahır çöktü

0
1096

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde üç gündür aralıksız devam eden kar yağışı yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1.30 santimi bulurken bir ahır yoğun kar nedeni ile çöktü.

Pazaryeri İlçesine bağlı Gümüşdere Köyünde yaşanan olay da Küçükbaş hayvanların bulunduğu Çadırdan yapılmış ahır büyük bir gürültü ile çöktü.

Çadırın göçtüğünü duyan çiftlik sahibi Rıdvan Demirin tek tesellisi ise Küçükbaş Hayvanları göçen ahırın altından sağ çıkmalarıydı.

Ahırında 130 adet küçükbaş hayvanının olduğunu belirten çiftliğin sahibi Rıdvan Demir, “ahırımızı geçen yıl Çadır olarak yaptırdık gecen yıl fazla kar yağmadığından böyle bir sorun ile karşılaşmadık bu yıl ise kar yağışı çok olunca çadırdan yaptırdığımız ahırımız göçtü. Ahırımızın göçtüğüne üzüntümüz çok fakat bizleri teselli eden içinde 130 tane küçükbaş hayvanımız zarar görmemesi. İlçe tarım müdürlüğüne gerekli bildirimleri yaptık Allah beterinden saklasın” dedi.

Olayın haberini alan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ise olayın yaşandığı çiftlikte çöken ahır ile ilgili incelemelerde bulundu.

Pazaryeri İlçe Tarım Müdürü İsmail Çağlar yoğun kar nedeni ile ahırı çöken çiftçi Rıdvan Demir’e geçmiş olsun dileklerini iletirken konuyu Afad ekiplerine iletileceği bilgisini verdi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ve Ak Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan ise yaşanan üzücü haberi duyunca Rıdvan Demir’i telefonla arayarak Geçmiş olsun dileklerini iletti.

Pazaryeri Gündem’in bu haberi İHA BİLECİK tarafından servis edildi

Facebook Yorumları