Pazaryeri’nde Halil Erdemir’e destek çığ gibi büyüyor.

0
790

Cumhuriyet Gazetesi’nin Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir ile ilgili haberinin ardından Bilecik’ten sonra Pazaryeri ilçesinde Halil Erdemir’e destek mesajları yağdı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin yayımladığı mesajla Sağlık Bakanı Yardımcısı Halil Erdemir’in yanındayız derken mesajında, “Apdülhamit Han’da bizim, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de bizim. Geçmiş de bizim, gelecek de bizimdir, Bizler hem ecdadımıza saygılıyız Hemde Sağlık bakan yardımcımız hemşehrimiz abimiz Sayın Halil Eldemir’in yanındayız” ifadesinde bulundu.

AK Parti Pazaryeri ilçe Başkanı İsmail Soydan ise yayımladığı mesajla “Sağlık Bakanlığının Sultan Abdülhamid’in fotoğrafını asması eleştiri konusu değil, aksine bir iftihar vesilesi ve vefa göstergesidir. Cumhuriyet gazetesinin bu yaptığı cahilliktir, küstahlıktır, düşmanlıktır. Sayın bakan yardımcımız Halil Eldemir’in biz hemşerileri olarak her zaman yanında dimdik duruyoruz Sizinle gurur duyuyoruz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Bilecik Millet Vekili Selim Yağcı’da Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Erdemir için “durmak yok yola devam bu kutlu yolda hep beraberiz “ diyerek bir mesaj yayımladı Milletvekili Selim Yağcı Mesajında şu ifadelere yerverdi, “10 Şubat 1918 de vefat eden Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han’ı vefatının 102. Seneyi devriyesinde rahmet ve minnetle anarken, bir bardak suda fırtınalar koparmayı adet edinenlerin, sosyal medya dedektifliğine soyunarak: diriliş, kuruluş ve kurtuluşun topraklarının siyasi temsilcileri olarak Sağlık Bakanı Yardımcımız Halil Eldemir Bey’i makamında ziyaret sırasında fotoğrafda görülen Abdülhamit Han tablosu üzerinden yürütmeye çalıştıkları linç kampanyasını kınıyorum.

10 Şubat 1918 de vefat eden Ulu Hakan Sultan Abdülhamit Han’ı vefatının 102. Seneyi devriyesinde bu haberlerin yapılmasını manidar buluyorum. Bu saldırılar Sultan Abdülhamit Han’ın 34 yıllık saltanatı boyunca iffet, haysiyet, vakar ve namus timsali kişiliğinden hiçbir şeyi eksiltmediği gibi eleştirilerin merkezine konulmaya çalışılan Sağlık Bakan Yardımcımız, Bilecikli hemşehrimiz Sayın Halil Eldemir Beyin gerçekleştirdiği başarılı çalışmaları gölgeleyemez. Milli mücadelenin 100. Yılını kutladığımız böylesi özel bir dönemde tarihi ile barışamamış bir bardak suda fırtınalar koparmayı adet edinenlerin, sosyal medya dedektifliğine soyunarak gündem işgal etme girişimleri hedefine ulaşamayacaktır. Vefatının Seneyi devriyesinde Ulu Sultan Abdülhamit Han’ı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu Şadolsun. Değerli Bakan yardımcımız hemşehrimiz Kardeşimiz Halil Eldemir beye de durmak yok yola devam bu kutlu yolda hep beraberiz diyorum” dedi.

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik il Başkan yardımcısı ve  Teşkilatlarlardan sorumlu il Başkan yardımcısı Haluk Filizli Sosyal medya hesabından Sağlık Bakan yardımcımız hemşehrimizi Halil Erdemir’in her zaman yayındayız dedi.

Facebook Yorumları