Google News

Bilecik’in Osmaneli İlçesinde bulunan Belenalan köyünde bulunan Akkaya Şelalesi muhteşem manzarası ve doğası ile göz kamaştırıyor.

Dört mevsim doğa harikasının yaşandığı kuş sesleri arasında yeşilin her tonunun bulunduğu Akkaya Şelalesi Doğaseverlerin ziyaret ettiği başlıca yerler arasında yer alıyor.

Bilecik Yaban Hayatı ve Ekoturizm Kulübü Grubu üyelerinin görüntülediği Akkaya Şelalesi Koronovirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Bilecik’e giriş çıkışların kısıtlanması ile sessizliğe büründü.

Gurup üyesi Züfer Cebe, Akkaya Şelelesi için “Burası halk arasında saklı cennet olarak biliniyor son zamanlarda Akkaya Şelalesine bir çok çevre ilden ziyaretçiler geliyordu fakat son günlerde Koronovirüs tedbirleri kapsamındaki yasaklar nedeni ile boş kaldı. Akkaya Şelalesi hem görsel olarak hem de doğa zevkine düşkünlerin güzel bir gün geçirebileceği ve doğa yürüyüşü gerçekleştireceği yerlerden birisi. buraya gerekli yatırımlar düzenlemeler yapılırsa Bilecik’in adını her zaman turizm cenneti olarak duyurulacağı bir yer” diye ifade etti.