Bilecik’te ilkkez görüldü ejderha’ya benzettiler bakın ne çıktı.

706
Google News

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde ilkkez görüntülenen hayvanı ejderha sandılar.

Bilecik Doğa Yaban Hayatı ve Ekoturizm kulübü üyeleri bu seferde ilk defa Osmaneli ilçesinde kuzey şeritli semender görüntüledi.

İlçeye bağlı Çiftlik köyü kırsalında gördükleri Kuzey şeritli semenderleri görüntüleyen Bilecik Doğa Yaban Hayatı ve Ekoturizm üyesi Hakan Ertürk, bu tür hayvanların Türkiye’de sadece Bursa, Adana, Mersin ve Hatay civarında yetiştiğini Bilecik’te ilk kez görüntülendiğini ve çok üreyen bir hayvan olduğunu ve bir dişi 100-300 kadar yumurta suya bıraktığını belirtti.

Grup üyeleri ilk kez görüntüledikleri Kuzey şeritli semenderi’ni ellerinde incelerken Bilecik’te bu hayvanı gördükleri için şaşkınlık yaşadı.

Bilecik Doğa Yaban Hayatı ve Ekoturizm üyesi Mehmet Öztürk İHA muhabirine, “Doğa yürüyüşü sırasında gezerken, su semenderi bulduk arkadaşlarla görmüş olduğunuz gibi çok güzel bir hayvan” diye konuşurken, Grup üyesi Tuncay Erik, ise “Bilecik Doğa Yaban Hayatı ve Ekoturizm kulübü olarak bu hayvanların korunması gerektiğini biliyoruz ona göre yerini gizli tutarak korumaya çalışıyoruz” diye belirtti.