Bilecik, Vefa iftar sofrasında buluşuyor

195
Google News

Bilecik’te yalnız yaşayan ve yemek pişirmekte zorlanabilecek 66 yaşlımız için hazırlanan iftar yemekleri ile sahur kumanyaları, iftar öncesi evlerine ulaştırılıyor.

Vali Şentürk, kardeşliğin ve paylaşmanın en önemli sembolu olan Ramazan ayında büyüklerimize vefa, saygı ve hürmetin bir gereği olarak, ”Bilecik Vefa İftar Sofrası”nda buluşuyor projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara el uzatıp, sıcak yemek ulaştırarak iftar sofralarını iyilik sofralarına dönüştürmek ve sofralarını şenlendirmek istediklerini söyledi.

Yemek servisinin Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri aracılığıyla yaşlılarımızın evlerine ulaştırıldığını ifade eden Vali Şentürk, ”Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız, kısıtlamadan dolayı dışarıya çıkamıyor. Ramazanın birleştirici, bütünleştirici güzelliklerinden olan toplu iftarları da birlikte yapamıyoruz. O nedenle özellikle evinde yalnız yaşayan yaşlılarımızın iftarlıkları ve sahurlukları Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz, evlerine götürüp teslim ediyorlar. Bu şekilde yaşlılarımızın gönüllerini almalıyız. Ramazanın anlamına uygun olarak hayır sahiplerimizin ”hayır”larını yapmalarına da vesile olalım istiyoruz.” dedi.

Yemek pişirmekte zorlayabilecek durumda olan yaşlılarımız için İl Özel İdaresi yemekhanesinde hazırlanan sıcak yemek ve sahur kumanyaları Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından evlerine götürülmeye başladı.