Google News

AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, 27 yıl önce vefat eden 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal vefat yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Seksenli yıllarda ülkemizi demokrasinin eşiğine taşıyan ve canlanmasında önemli rol oynayan merhum Özal, aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptir diyen AK Parti İlçe Başkanı Soydan, yayımladığı mesajında,
“Hizmetleriyle Türk halkının gönlünde ayrı bir yeri olan merhum Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın fikir ve düşünceleri, Türk siyasetine kazandırdığı yeni vizyonu herkese ışık olmuştur.


Merhum Özal’ın 27 yıl önce göstermiş olduğu hedef doğrultusunda bugün milletimizin 2023, 2053 ve 2071 ideallerinin ne kadar önemli, ne kadar hayati ve değerli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır.


Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, milletimizin yetiştirdiği seçkin devlet adamlarından ve siyasetçilerden biri olarak, ülkemizin kalkınmasına katkıları, ekonomik, siyasal ve sosyal alanlarda reform niteliğindeki icraat ve hizmetleriyle her zaman saygıyla anılacaktır.


Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’a vefatının 27. yıl dönümünde Allah’tan rahmet diliyor; kendisini saygıyla anıyorum” diye ifade etti.