Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce yürütülen ”Çilek üretimini geliştirme” projesi kapsamında İl Özel İdaresince yüzde 50 hibe destekli temin edilen ”Albion yediveren çilek” fidesinin üreticilere dağıtımı gerçekleştirildi. 

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, eşi Münevver Şentürk, Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, il genel meclisi üyeleri ile birlikte Güde köyünde 2,5 dönümlük arazide çilek fidesi dikti. 

Bilecik’te üretilen aroması yüksek çileği Türkiye’ye tanıtmak istediklerini ifade eden Vali Şentürk, ”Amacımız, ormanları korumak, iyileştirmek, işletmek, orman köylülerini kalkındırmak ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Buna yönelik olarak değişik alternatifleri gündeme getiriyoruz. Tabi bizim gayretlerimize üreticimizde destek veriyor, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce hazırlanan her projede yer alıyor. Arzumuz hedefimiz şu ki, gurbette olan hemşerilerimizi köyleriyle olan bağlarını koparmamaları ve topraklarını değerlendirmeleridir. Son yıllarda köye geri dönüşler başladı. Bugün çilek fidesi dikeceğimiz üreticimiz de inşallah gurbette olan hemşerilerimize örnek olacak. Sezonun bereketli olmasını diliyorum.” dedi.