Pazaryeri’nde buğdayın tarladaki yolculuğu yapılan hasat ile ambarlarda son buldu

Pazaryeri’nde buğdayın tarladaki yolculuğu yapılan hasat ile ambarlarda son buldu

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde biçerdöver ile buğday hasadına başlanıldı.

Gıda üretimin temel hammaddelerinden biri olarak stratejik öneme sahip tarım ürünlerinin başında yer alan Buğdaylar Pazaryeri ilçesinde tarladaki son yolculuğuna çıkarak ambarlar ile buluştu

Pazaryeri ilçesinde Çiftçilerin ekmiş olduğu buğdaylar ve arpalar biçerdöverler ile biçilmeye başlanırken, Pazaryeri ilçesinde yaklaşık 50 bin dekar alanda ekili Buğday ve Arpalar bazı çiftçileri hayal kırıklığına uğratsa da bazı çiftçiler ise çıkan mahsulden memnun kaldı.

Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı köyünde çiftçilik yapan ve tarlasından beklediği verimi alamayan Mustafa Konur, “Bu sene arpa biçimine hasada başladık ama tarlalarımızda verim az. Gübre pahalı mazot pahalı istediğimiz randıman yok zarar ediyoruz. Devletimizden biraz yardım bekliyoruz desteklemeleri biraz yükseltsinler çiftçilerimize destek versinler” diye konuştu.

Adana’dan ailesi ile birlikte Pazaryeri ilçesinde Buğday ve Arpa Hasadı yapmaya geldiğini belirten 18 yaşındaki Muhammer Buluğ ise, yapılan hasadın Çiftçilere bereketli ve hayırlı olmasını diledi.

Öte yandan Pazaryeri Kaymakamlığı ise çiftçilere sürekli anız yakmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor. 

Güncel Haber Pazaryeri Haberleri