Bursa Fashion Week Ülkenin 4.büyük şehri olan Bursa’ya tekstil ve turizm anlamında ulusal ve uluslararası bir değer ve bilinirlik katmak üzere yola çıktığımız bir harekettir.

Moda günlerini gerçekleştirdiği dönemde şehre ulusal ve yurtdışından insan akımını hedefleyerek bölgenin  ticari değerini yükseltmek ve kalkındırmak amaçlı projelere imza atmaktadır.

​Genç yeteneklere mesleki anlamda ve sektöre kazandırmak amaçlı gerçekleştirdiğimiz ödüllü tasarım yarışmaları ile yüreklendirerek ülkemizi yurt dışında temsil etmeleri anlamında her yıl belirlenen temalar ile uluslararası tasarım yarışmasına imza atmaktadır.

Şehrin tüm değerlerine değer katmak adına Bursa Fashion Week çok önemli bir misyon ve vizyon üstlenerek emin adımlarla ilerlemektedir. Moda günlerinin içerisinde moda festivalinin de gerçekleştirerek sadece Bursa değerlerine değil, yakın il ve ilçe değerlerini tekstil şehri Bursa’da ulusal ve uluslararası tanıtımlarını hedeflemektedir. Bu oluşumun il ve ilçe ziyaretleri ve diyologları ile bölgeleri daha yakından tanıyarak bölgelere ticari değer katmayı hedeflemektedir.

​Bursa Fashion Week’in Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Şükrü Keskin ve Yönetim Kurulunu  ziyaret ederek, bu organizasyonun ev sahipliğini üstlenen Bilecik Pazaryeri İlçesi Belediye Başkanı Sayın Zekiye Tekin’in nazik ve zarif ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bölgenin kültürel ve ticari değerlerini ortaya çıkartma konusunda öncülük yapan Bursa Bilecikliler Derneği Dernek Başkanı Sayın Erdoğan Mısırlı ve Yönetimi bu organizasyonda hazır bulundu. İstanbul’dan ve Bursa’dan katılan BFW Heyetinin konukları arasında bulunan Bursa Bulgaristan Konsolosu Sayın Veselin Bojilov;  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Ticari Ataşesi Sayın Lubomir Lübenov , İş ve spor adamı Sayın Turgay Kıran , Emelya Konf. LTD ŞTİ sahibi iş kadını Sayın Yaşariye Doğan, Barmak Barutçuoğlu Grup Yön. Kur. Bşk. ve USİGEM Başk.Sayın Mustafa Barutçuoğlu , Medoks Tekstil LTD.ŞTİ. sahibi Balkansiyad Tekstil Kom.Bşk. Sayın  Hakan Kızılırmak , Baem Turizm Eml .İnş A.Ş. Yön.Kur.Bşk. İş kadını Sayın Banu Özdağ , Heybeli otel sabibi Sayın Aykut Aydın , BFW sahne direktörü Sayın Asil Çağıl , Uludağ Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü Öğrt. Gör. Sayın Gizem Anşin bölgenin doğal güzelliklerine ve tarihi değerlerine hayran kaldı.

​Bilecik Pazaryeri İlçesi Beld.Bşk. Sn Zekiye Tekin bölgenin yatırım ve gelişmeleri ile BFW ekibine değerli bilgilendirmelerde bulundu.

​BFW ekibi ile Bilecik Ticaret Ve Sanayi Odası Bşk. Sn Şükrü Keskin ile Bilecik Pazaryeri Belediye Bşk. Sn Zekiye Tekin ileri dönemde bir çok projede birlikte yer almak için mutabakata vardılar.