Google News

15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Pazaryeri ilçesinde Hükümet Konağı önünde düzenlenen etkinlik ile Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde ilçe halkı nöbetteydi.

Pazaryeri ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri şehitlik ziyaretiyle başlarken, Hükümet Konağı önünde kurulan sine vizyon ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ulusa Sesleniş konuşmasını seyretti. Program saat 21’de Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Hafız İsmail Altıntaş tarafından Kur’an-ı Kerim okunmasıyla devam etti.

İlçe Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı tarafından şehitler için dua edilirken, Programda konuşma yapan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “15 Temmuz 4.yıl önce tüm dünyaya millet olma dersinin verdiğimizin bir zafer günüdür. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir düsturunu esas olan aziz milletimizin alçak fetö’ye karşı gerçekleştirdiği şanlı dirilişin destanıdır. Allah bir daha bu asil millete böyle bir kara gece yaşatmasın. Allah bir daha bu millete İstiklal marşı yazdırmak nasip etmesin. Artık yeni bir çağ başlıyor, tıpkı ecdadımızın 1453 te yeni bir çağ açıp çağ kapattığı gibi şimdi sıra bizde. Bu yeni çağda safları sıklaştırmanın birlik ve beraberlik içinde olmanın tam zamanı. Ezanlar dinmesin Bayrağımız inmesin diyor hepinizi saygı ile sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Pazaryeri ilçe Kaymakamı Berker Çırak, ise konuşmasında, “Geçmişte yaşadığımız Savaşların büyük zaferlerin son büyük halkası da 15 Temmuz gecesi kazandığımız zaferdir. Bu zaferin diğerlerinden büyük bir farkı vardı diğer bütün zaferlerimizde düşmanı tanıyorduk düşmanı biliyorduk fakat 15 Temmuz da Türk askeri kılığına giren fetö, hain, kalleş, terör örgütünün mensupları sizlerin, bizlerin, bizim milletimize, bizim meclisimize, bizim polisimize, vatandaşımıza sivil halkımıza kurşun sıkan hain kalleş bir örgüt ile karşı karşıya kaldık” ifadelerinde bulundu

Pazaryeri ilçesi genelinde yapılan Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında derece alan öğrencilere hediyeler verilirken, Hükümet Konağı önündeki programda 15 Temmuz temalı belgesel gösterimleri coşkuyla izlendi.

00:15 te okunan selalarla birlikte program son bulurken, Pazaryeri ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine İçle Kaymakamı Berker Çırak ve Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı İsmail Soydan, İlçe Jandarma Komutanı İlhan Canseven, İlçe Emniyet Müdürü V. İnan Kılıçoğlu, İlçe Müftüsü Ömer Ahmet Kayalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci, İl Genel Meclis Üyeleri Alaattin Emral, Mehmet Pulat, Belediye Meclis Üyeleri Erkan Karakaş, Hüseyin Ünal, MHP İlçe Başkan vekili Haluk Filizli, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdar Sert, OSB Müdürü Muammer Yıldırım, İlçe Nüfus Müdürü İbrahim Atabay,  İlçe Protokolü, Gaziler, Okul yöneticilerinin yanı sıra öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.