Bilecik’in Pazaryeri Belediyesine arkası kesilmeyen hibe desteklerine bir yenisi de Çevre Şehircilik Bakanlığından geldi.

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından kazıcı ve yükleyici, kamyonet, süpürge den oluşan üç aracın yanı sıra 150 bin liralık konteyner hibesi alan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin bu seferde 750 bin liralık 15380 metre karelik parke taşlarını ilçeye kazandırdı.

Pazaryeri Belediyesinin parke taşları için aldığı 750 bin liralık hibe ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığı hibe 2 milyonu geçti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Tekin, “Sevdamız Pazaryeri diyerek verimli bir cuma gününe kilitli parke taşı hibe desteği alarak başlamak ta ayrı bir güzel Çevre Şehircilik Bakanlığımızdan toplam 15380 m2 kilitli parke taşı bordür için 750.000 Türk Lirası hibe desteği ilçemize hayırlı olsun.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Başta olmak üzere Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a İl Başkanımız Sayın Serkan Yıldırım’a Hemşehrimiz Sağlık Bakan Yardımcımız Halil Eldemir’e, Milletvekilimiz Sayın Selim Yağcı’ya desteklerinden dolayı ilçemiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.