Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde dün başlayan yoğun kar yağışı nedeni ile Belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız devam ediyor.

Pazaryeri Belediyesi Fen işleri ekipleri dün geceden beri ilçede muammalı bir şekilde çalışmalarına devam ederken, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, ekiplerimiz ana arterler cadde ve sokaklarda kar kürüme işlemine devam ediyor dedi.

Pazaryeri’nde kar yağışı sonrası harekete geçen Pazaryeri Belediyesi ekipleri günlük hayatın ve ulaşımın aksamaması için karla mücadele çalışmasına devam ederken, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Ekiplerin karla mücadele çalışmalarını yerinde inceleyen ve greyder ile küreme çalışması yapan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Pazaryeri ilçemizde ekiplerimiz kar yağışının başladığı saatlerden itibaren çalışmalara başladı” dedi.

Pazaryeri Gündem’e açıklama da bulunan Başkan Tekin, “Beklediğimiz kar geldi. İlçemizde bolluğun bereketin simgesi olan kar yağışı bütün ilçe halkını sevindirdi. Pazaryeri Belediyesi olarak bizde elimizden geldiği kadar çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karayolları ve İl Özel idaresiyle işbirliği içerisindeyiz. İlçe merkezimizde 6 mahallemiz var bu mahallelerimizde açılmadık yol tuzlanmadık sokağımız kalmadı. Yine ana arter çalışmalarımız köylerimize giden yol çalışmalarımızda yine tamamlandı. Tarla yollarımız arazi yollarımız besihane yollarımız açık elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediye Personelimiz sabahlara kadar mesai merhumu gözetmeden çalışıyorlar buradan personelimize teşekkür ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde atlatacağız. Kar olsun bereket olsun biz sabahlara kadar çalışmaya razıyız” diye konuştu.