AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Yağcı mesajında, “Milli Mücadele’yi Cumhuriyet’le taçlandıran gelişmeler silsilesinin dönüm noktasında; Türk milletinin geleceğini tayin etme irade ve inancının bir yansıması olarak Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. Yılında Kuruluş Diriliş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik Milletvekili olarak Gazi mecliste yer almanın haklı onurunu yaşıyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz 101 yıllık geçmişiyle demokrasimizin, millî irademizin, millet egemenliğinin en önemli sembolü olmuştur.Ulusal Egemenlik Bayramını dünyada çocuklarına armağan eden tek ülke olmamız milletimizin çocuklarımıza verdiği değerin bir işaretidir.

İstiklal Harbi’nin Başkomutanı,TBMM’nin ilk başkanı, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; 23 Nisan 1920 de kurucu mecliste şehrimizi 1. Dönem milletvekili olarak temsil eden Ahmet Lakşe, Halil Işık, Mustafa Kemal Güney, Necip Soydan Ve Ahmet Hamdi Aksoy beylerle birlikte 23 Nisan 1920’den bugüne Meclis çatısı altında Şehrimiz adına ve milletimiz adına görev yapmış tüm milletvekillerinden vefat etmiş olanları rahmet ve şükranla yâd ediyor, hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Covid-19 virüsü salgınına karşı alınan sağlık tedbirleri nedeniyle; Gazi Meclisimizin Açılışının 101. Yılında coşku ve heyecanımızı alanlara, meydanlara taşıyamıyor olmanın yüreğimizde burukluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Covid-19 virüsü salgınına karşı 84 milyon insanımızın sağduyu ile verdiği mücadele Türk milletinin ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama inanç ve iradesinin yansımasıdır.Koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı azim, inanç ve umutla yürütüyor, Allah’ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle bu musibetin de üstesinden geleceğimize inanıyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin 101. Açılış yılı vesilesiyle bütün hemşehrilerimin ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.