Siyaset

Milletvekili Yağcı 2. İnönü Zaferlerinin 100.yılını kutladı

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı 2. İnönü Zaferlerinin 100.yılı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Yağcı mesajında, “Kurucu Meclisimizin Başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Siz orada yalnız düşmanı değil milletin makus talihini de yendiniz” sözleriyle andığı 100 yıl önce Dirilişin, Kuruluşun ve Kurtuluşun şehri Ertuğrul Vilayeti Bilecik’te kazanılan 2. İnönü Zaferlerinin 100.yılı kutlu olsun.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Ordularımızın kazandığı ilk zaferlere ev sahipliği yapan Bilecik’i TBMM’mizin 100. Yıl milletvekili sıfatıyla temsil etmenin onuru ile Kurtuluş Savaşı’mızın nihai zaferle sonuçlanmasının öncüsü olduğuna inandığım 2. İnönü Zaferinin 100. Yıl dönümünü Covid 19’un oluşturduğu yeni normal şartlarının gölgesinde kutluyor olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizi 2023 hedeflerine ulaştırmak adına mukaddes vatanımıza ve bayrağımıza 100 yıl önceki aynı şuur ve sadakatle sahip çıkmak için çalışıyoruz.

Bu vesileyle, TBMM’mizin kurucu başkanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, tüm kurucu milletvekillerimizi ve Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa ve Fevzi Paşa ile birlikte İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu