AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, İçişleri Komisyon Üyesi ve Bilecik Milletvekili Selim Yağcı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Milletvekili Yağcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında;
“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN.” felsefesinin mimarı Şeyh Edebalı’nın diyarı Bilecik milletvekili, çalışanın hakkının zamanında verilmesinin önemini “İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ.” sözleriyle unutturmayan bir peygamberin, Hz. Muhammed (S.A.V)’in ümmetinin bir parçası olarak; Bilecikimizin ve ülkemizin büyümesinde ve gelişmesinde önemli rol oynayan, en büyük sermayeleri emek ve alın teri olan, işçi kardeşlerimizin 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’nü kutluyorum.


AK Parti Hükümetleriyle birlikte işçilerimizin hak arayışlarının merkezinde uzlaşı kültürünün olması inancıyla; işçilerimizin sorunlarının çözümü için samimiyetle emek konusunda adaletin tesisi için çalıştık.


Alınan ücretlerden, çalışma ortamlarının ve sosyal hakların iyileştirilmesine önemli çalışmalara imza attık.
Bütün dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı yürütülen mücadele kapsamında alınan tedbir ve desteklerde önceliğimiz, çalışanlarımızın haklarının korunması oldu.


Kovid-19 ile mücadele ederken vatandaşımızın mağdur olmaması, istihdamın korunması için elimizden gelen gayreti göstermeyi sürdürüyoruz.


Kovid-19’un çalışanlarımızın hayatında yol açtığı sıkıntıları en aza indirmek için çalışıyoruz.


“Bilecik büyürse Türkiye büyür” inancıyla şehrimiz üretimi ve ihracatı ile büyüyüp, güçlenip zenginleştikçe, doğan katma değerden tüm hemşehrilerimizin ve milletimizin pay alması için çalışmaya devam ediyoruz.


Dünyada ilk toplu iş sözleşmesine imza atan topraklara ev sahipliği yapan bir medeniyetin mensubu olarak Şeyh Edebalı’nın; “İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” felsefesini ve peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ” sözlerini unutmadan işçilerimiz ve çalışanlarımızla kol kola, omuz omuza haklarının ve hukuklarının korunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.


Dünyada ilk toplu iş sözleşmesine imza atan toprakların Anadolumuzun, Türkiyemizin çalışanlarına 1 Mayıs’ın, hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyor, tüm çalışanlarımızın emek ve dayanışma gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum