AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İşçi ve emekçilerin bayramını kutladı.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN.”felsefesinin mimarı ŞEYH EDEBALI DİYARI Bilecik Milletvekili ve “İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ.” diyen bir medeniyetin mensubu olarak; Bilecik’in ve ülkemizin büyümesi ve gelişmesi için alın teri döken, işçi kardeşlerimin 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’nü kutluyorum diyen Milletvekili Selim Yağcı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında şunları kaydetti

“AK Parti Hükümetleriyle birlikte işçilerimizin hak arayışlarının merkezine uzlaşı kültürünü koyarak, işçilerimizin sorunlarının çözümü için samimiyetle adaletin tesisi için 19 yıldır çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz.

Bütün dünyayı etkisi altına alanKovid-19 salgınına karşı yürütülen mücadele kapsamında alınan tedbir ve desteklerde önceliğimiz, çalışanlarımızın haklarının korunması oldu.

Kovid-19ile mücadele ederken vatandaşımızın mağdur olmaması, istihdamın korunması için elimizden gelen gayreti göstermeyi sürdürüyoruz.

Dünyanın ilk toplu iş sözleşmesini 255 yıl önce Anadolu topraklarında imzayan bir medeniyetin mensubu olmanın 84 milyon adına onurunu yaşıyorum.

Şeyh Edebalı’nın;“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN” felsefesi ve peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “İŞÇİNİN HAKKINI ALIN TERİ KURUMADAN VERİNİZ” sözlerinin ışığında işçilerimiz ve çalışanlarımızla kol kola, omuz omuza haklarının ve hukuklarının korunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

255 yıl önce Dünyanın ilk toplu iş sözleşmesinin imzalandığı Anadolu’muzun, Türkiye’mizin çalışanlarına 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ’nün hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olması temennilerimle; tüm çalışanlarımızın emek ve dayanışma gününü kutluyorum.”