Merhum Kore Gazisi Refik amca Pazaryeri ilçesinde unutulmadı

Merhum Kore Gazisi Refik amca Pazaryeri ilçesinde unutulmadı

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde 91 yaşında vefat eden Kore Gazisinin adı ilçede bir cadde yaşayacak.

Geçtiğimiz Şubat ayında vefat eden ve ilçenin sevilen simalarından, berber dükkanı işleten 91 yaşındaki Kore Gazisi Refik Özberber, Milliyetçi Hareket Partisi Pazaryeri Meclis üyelerinin Ağustos ayı Meclis toplantısında verdiği önerge ile İlçede bulunan Sinan Şamil Şam caddesinin adını Gazi Refik Özberber olarak değiştirilmesini talep ettiler.

Pazaryeri Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısında önerge Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti’li Meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edildi.

MHP Pazaryeri İlçe Başkan Vekili Haluk Filizli, Pazaryeri Gündem’e yapmış olduğu açıklamada “MHP Grubu ve meclis üyeleri ile Ağustos ayı belediye meclis toplantısına katıldık. Kore gazimiz REFİK OZBERBER büyüğümüzün anısını yaşatmak için Sinan şamil sam caddesi ne isminin verilmesi önergemizi verdik. AK Parti grubu ile önergemiz oy birliği ile kabul edilmiştir. Refik Amcamızın adı artık bir caddede yaşayacak. Kendisine Allah’tan rahmet dilerim. Meclis üyeleri arkadaşlarıma, AK Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan, Belediye Başkanımız Zekiye Tekin’e ve ilçe halkımıza duyarlılığı için teşekkür ediyorum” dedi.

Pazaryeri Haberleri Yaşam