Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Erkan Karakaş Köylerde bulunan üretici çiftçiler ile bir araya geldi.

Pazaryeri İlçesinin ve çiftilerin tarımsal sorunlarını görüşmek için Günyurdu köyü, Dereköy köyü ve Gümüşdere köyünde çiftçiler ile toplantı yapıldı.

Gün geçtikçe ağırlaşan  ve çiftçinin sırtında yük yaratan sıkıntıların bir an önce çözülmesi gerektiğini ve Kooperatifin aylık faaliyetleri hakkında Çiftçilere bilgiler veren ve Çiftçilerin sorunlarını dinleyen Başkan Karakaş, “İlçemizdeki süt üreticileri çiftçilerimiz, Tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren çiftçilerimize Kooperatifimizin aylık çalışmaları hakkında bilgiler verdik ve onların görüş ve önerilerini aldık. Üreticinin kalkınması için elimizden gelen desteği Pazaryeri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak bizler çiftçilerimize sağlıyoruz. Kooperatif olarak Çiftimizin projelerini değerlendirip uygun olanlara yasal her türlü desteği vermeye hazırız. Eğer üretici arkadaşlar da destek verirse kooperatif daha da büyüyecektir” diye ifade etti.

Köylerde mevcut gençlerin yerinde kalmasını sağlayacak projelerle Köylerdeki gençlerimizi şehirlere göçü azaltacak çalışmalarımız devam ediyor diyen Başkan Karakaş, “İlçemizin ve köylerimizin en başlıca sorunları genç nüfusu tutamamak maalesef genç arkadaşlarımız belli bir yaştan sonra köylerinden büyük şehirlere göç etmek zorunda kalıyor. Kooperatif olarak Gençlere yönelik projelerimizi ilgili bakanlıklara yolladık inşallah önümüzdeki günlerde müjdeli haber alarak genç kardeşlerimizin Çiftçilik üzerine yapacakları faaliyetlerde onlara güzel haberler vereceğiz. Çiftçiliğin güvenceli bir meslek haline getirilmesi, devletimizin destekleme ve müdahale politikalarıyla üreticinin zarar etmesini önlemesi gerektiğini her zaman söylüyoruz” dedi

Başkan Karakaş ayrıca Kooperatifin ortaklarından günde yaklaşık 4 ton çiğ süt toplandığı bilgisini verdi.