Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde hayırsever vatandaşların yardımı ile cami bahçesinin çehresi değişiyor.

Bilecik’te en çok ziyaret edilen köy olarak bilinen ve 140 yıldır ürettiği çömlekleri ile Bilecik’in tanıtımında büyük rol üstelenen Kınık köyü Caminin duvarları hayırsever vatandaşların yardımı ile yenileniyor.

Kınık Köyü Camii Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Alattin Şen tarafından başlatılan çalışmalara köy muhtarı İsmail Oruç başta olmak üzere köy halkı da destek veriyor.

Kınık Köyünde cami duvarlarının yapımının yanı sıra camiye gelen engelli ve ihtiyar vatandaşlar için cami girişine engelli rampası da yapılırken, camide bahçe düzenlemesi, gasilhane ve abdeslik de bakıma alınıyor.

 “Hayırsever vatandaşlar sayesinde yapılıyor”

Dernek Başkanı Şen, “Köyümüzün yıpranmış çökme tehlikesi yaşayan, cami çevresindeki duvarların taşları, belli noktalarda düşmüş durumdaydı. Kötü bir görüntü oluşturan ve düzensiz görüntüsü ile görsel açıdan kirliliğin oluştuğu bu alanda, hayırsever vatandaşlarımızın desteği ve köylü halkımızın yardımları ile bir yenileme çalışması başlattık. Çalışmalar tamamlandığında köyümüzün çehresi daha güzel bir görünüme kavuşacak” dedi.

Başkan Şen, “Kınık Köyü caminin eski duvarını yıktık hayırsever vatandaşların yardımıyla. Yenisini yapmaya başladık camimiz için hayırseverlerin yardımını bekliyoruz” diye konuştu.