Gündem

İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş Pazaryeri’nde genç çiftçileri ziyaret etti

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Abdullah Saray ve Pazaryeri İlçe Müdürü Serdar Sert ile beraber Pazaryeri İlçesi Karaköy köyünde 2016 yılı genç çiftçi projesinden faydalanan Sevinç Ay ve eşi Mehmet Ay’ ı ziyaret etti.

Hayvancılık işletmelerinde incelemelerde bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş, Genç Üreticileriler ile sohbet ederek onlardan işletmeleri hakkında bilgiler aldı.

Konuyla İlgili açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş şunları söyledi,

“2016 Yılında Genç Çiftçi Projesinden 6 adet büyükbaş hayvan vererek faydalandırdığımız bu arkadaşlarımız 29 adet büyükbaş hayvan varlığına ulaşmışlardır. Bu projelerin zaman içinde başarıya ulaştıklarını görmek bizi ayrıca mutlu ediyor. Bizlerde desteklediğimiz projelerin kontrollerini yaparak geri dönüşlerinin takipçisi oluyoruz.”

Hayvancılık, Yem Bitkileri yetiştiriciliği hakkında kendilerine tavsiyelerde bulunan İl Müdürümüz YOLDAŞ, Genç Çiftçilerimizi Bakanlığımızın Kırsal Kalkınma Destekleri Hibe Başvuru Programından da faydalandırmak istediklerini belirtti.

Daha sonrasında İlçe Merkezinde Yeni Mahalle Çiftçilerinden 2018 Yılında genç çiftçi projesinden faydalanan Özlem Erdağlı’ yı ziyaret edildi.   

Şu anda 35 koyunun mevcut olduğunu belirten Üreticimizin ağılında incelemelerde bulunan İl Müdürümüz YOLDAŞ, üreticilerimize küçükbaş hayvan yetiştiriciliği hakkında pratik bilgiler verdi.

Çiftçi ziyaretlerinin ardından İlçe Müdürlüğünü ziyaret eden İl Tarım ve Orman Müdürü Yoldaş, çalışma arkadaşlarımız ile tek tek görüşerek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu