Connect with us

Bilecik

Bonna porselen den depremzedeler için 1 milyonluk bağış

Haber Ekleme

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yaptığı yatırımlarla ilçede iş istihdamı yükünü hafifleten Bonna porselen depremzedeler için 1 milyonluk bağış yaptı.

Dün gece TV kanallarının ortak yayınıyla deprem bölgeleri için Türkiye Tek Yürek olurken düzenlenen yardım programına Pazaryeri OSB de faaliyet gösteren Bonna Porselen Genel Müdürü Erbil Aşkan’ da katılarak deprem bölgelerinde depremin yaşandığı ilk günden beri Bonna porselen olarak deprem bölgelerine destek verdiklerini söyledi.

Erbil Aşkan katıldığı programda, “Bu deprem felaketinde vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bonna porselen olarak deprem bölgesinde ilk günden beri yoğun bir şekilde destek veriyoruz. Şeflerimizle aşçılarımızla bölgede çalışıyoruz. Bonna porselen ailesinin bu gün için topladığı 120 bin lirayı 1 milyon liraya tamamlıyoruz. Yaralarımızın sarılması için destek olmak istiyoruz” dedi.

Bonna Porselenin depremzedeler için yaptığı 1 milyonluk bağış sonrası Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’de sosyal medya hesabından Bonna Porselen Yöneticileri Tahsin ve Erbil Aşkan’a yardımları için teşekkür etti.