Connect with us
Erkan Karakaş

Bilecik

HAYIRSEVER BABA OĞULDAN ÖRNEK DAVRANIŞ BESİHANELERİNDEKİ 52 HAYVANI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADILAR

Haber Ekleme

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinde binlerce insan hayatını kaybetti, yaralandı, soğuk hava şartlarında evsiz kaldı… Türkiye yıkıcı depremin yaralarını sarmak için tek yürek olurken Bilecik’ten de çok sayıda kişi depremzedelere bir nebze de olsa destek olmak için seferber oldu.

Bilecikli hayırsever Saffettin Göçdü ve oğlu İbrahim Göçdü de besihanesindeki 52 büyük baş hayvanı depremzedelere bağışlayarak örnek bir davranış gösterdi.

DAYANIŞMA ZİNCİRİ

Kızılay’ın önderliğinde bağış olarak verilen hayvanların taşınmasını Cemil İnce üstlendi. Erşan Et Tesisleri sahibi Selçuk Erşan ise tesisinde kesip işleyip Kızılay mutfağına kadar ulaşımını sağlarken Kızılay Başkanı Sevcan Uzun da bu süreci en iyi şekilde organize etti. Bu dayanışma zinciri sonunda Hatay’a gidecek olan etler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Diğer yandan bağışlanan hayvanların deri ve sakatatlarının da Kızılay’a bağışlanacağı kaydedildi.

“KURBAN İÇİN YETİŞTİRDİĞİMİZ 52 BÜYÜKBAŞ HAYVANIN HEPSİNİ BAĞIŞLAMA KARARI ALDIK”

Yaşanan büyük deprem felaketi sonrası Bilecik’te babası ile birlikte sahibi oldukları hayvan işletmede kurban bayramı için besledikleri 52 büyükbaş hayvanı depremzedeler için bağışlama kararı aldıklarını söyleyen oğul İbrahim Göçdü, “Öncelikle ülkemizde yaşanan depremden dolayı kaybettiklerimizi Allah’tan rahmet yaralarımıza da acil Allah’tan acil şifalar diliyorum babamla beraber bir işletmemiz var büyükbaş hayvan işletmesi burada kurban için hayvan yetiştiriyoruz bunları bağışlama kararı aldık. Bilecik Kızılay başkanımız Sevcan Uzun Hanımla irtibata geçtik.  Kendisi de sağ olsun bir organizasyon yaptı.  52 tane büyükbaş hayvanımız vardı hepsini bağışlama kararı aldık. Sağolsun bu hayvanları taşıma işlemini Bilecik’te tanınan Cemil İnce abimiz karşıladı. Bu hayvanların kesim işlenme ve gereken yerine gerekli yerlere teslimat işini de Selçuk Erşan abimiz sağ olsun üstlendi. Bu şekilde bir hayır yapmaya çalıştık, İnşallah devamını da getireceğiz. Umarım bu zor günde en kısa sürede atlatırız tekrardan herkese geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

Advertisement
Erkan Karakaş

Yaşanan süreçte önemli bir görev üstlenen Sevcan Uzun ise depremin yaşandığı ilk andan itibaren Kızılay Bilecik Şubesi olarak her türlü desteği sağlamak için çalıştıklarını ifade etti. Saffettin Göçdü ve oğlu İbrahim Göçdü’nün de kendilerine ulaşmasının ardından organizasyonu sağlayan Başkan Uzun, şu ifadelere yer verdi:

“DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

“Büyük bir deprem yaşadık ve üzüldük depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı olanları ise Rabbimden şifalar diliyorum. Çok zor günler yaşıyoruz. Biz Kızılay Bilecek Şubesi olarak ilk günden beri seferberlik ilan ettik ve durmadan çalışıyoruz. İlk gün kan bağış noktasında öncelikle halkımız çok duyarlıydı çok teşekkür ediyoruz, binden fazla başvuru oldu ve bir pek çok kişiden kan bağışı aldık. Diğer günler de ise gıda ve giysi bağışı fazlasıyla almaya başladık.

“BAĞIŞ SONRASI HATAY’DA CİDDİ BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNU ÖĞRENDİK”

 İnsanların Kızılay’a teveccühü çok fazla. Bizler de fazlasıyla durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Gıda yardımı ve kışlık giysi yardımlarını kabul ediyor. Sosyal dayanışma  yardımlaşma ve Valilikle beraber sürekli iletişim halindeyiz. Bu süreçte ise İbrahim Göçdü Bey sağolsun hayvancılıkla uğraşıyormuş ve bize büyükbaş hayvan bağışlamak istediğini söyledi, biz de süreci doğru yönetmek adına genel merkezimizde istişare ettik ve gerçekten Hatay bölgesinde ciddi anlamda gıdaya ihtiyacı olduğunu öğrendik. Genel Merkezimizle beraber koordineli halde hayvan bağışı kabul ettik. Erşan Et ile hayvanların kesimi ve işlenmesi ile ilgili görüşmelerde bulunduk. Sağ olsun Erşan Et bizi kırmadı. Erşan Et, etleri işleyecek ve Hatay’a kadar ulaştıracak .

“HERKESİ BAĞIŞ YAPMAYA DAVET EDİYORUZ”

Bu süreçte bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bağışçı İbrahim Göçü’ye, bu süreçte bize destek olan Erşan Et’e de çok teşekkür ediyoruz. Kızılay tüm dünyada ve tüm Türkiye’de özellikle şu anda deprem bölgesinde canla başla çalışıyor. Tüm bölgenin beslenme ihtiyacını gidermek için elinden gelen tüm gayreti gösteriyor. Biz de Bilecik şube olarak hiç durmadan o bölgeye ne şekilde destek olabiliriz diye planlıyoruz düşünüyoruz ve harekete geçiyoruz. Herkesi de bağış yapmaya davet ediyoruz. Şubemiz herkese açık. Bağışlar için lütfen bize ulaşın biz de ulaştıralım teşekkür ederim.”dedi,.

Haber Kaynağı : https://www.yarin11.com/hayirsever-baba-oguldan-ornek-davranis

Advertisement
Erkan Karakaş