Connect with us

Bilecik

Üretici çiftçiden örnek davranış Kızılay’a veya AFAD’a 10 bin lira bağış yapana damızlık koçunu verecek

Haber Ekleme

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde küçükbaş yetiştiriciliği yapan çiftçi 17 bin lira değerindeki damızlık koçunu Depremzedeler için 10 bin lira bağış karşılığında satışa sundu.

Pazaryeri ilçesinde üretici çiftçi olarak küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Mesut Kök 17 bin lira değerindeki merinos ırkı damızlık koçunu depremzedelere ulaştırmak için 10 bin lira bağış karşılığında satışa çıkardı.

Maksadının ticaret yapmak olmadığını belirten üretici çiftçi Mesut Kök, damızlık koçu almak isteyenlerin Kızılay’a veya AFAD’a bağışta bulmalarını istedi.

“Değeri 17, 18 bin lira”

Pazaryeri ilçesinde uzun zamandır küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Mesut Kök küçükbaş hayvan piyasasında damızlık koçların fiyatlarının 15 bin lira ile 25 bin lira arasında satıldığını ve kendi koçunun fiyatının 17, 18 bin lira olduğunu ifade etti.

Advertisement

“Dekontu getirene damızlık koçumu vereceğim”

Aynı zamanda kendisinin de deprem bölgesine ulaştırmak için yardımda bulunduğunu söyleyen Mesut Kök “ Türkiye olarak birlik beraberlik olma zamanımız. Güneydoğu bölgemizde yaşanan deprem nedeniyle birçok vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. Birçok vatandaşımız yaralandı ve evsiz kaldı. Vakit darda olan vatandaşlarımıza yardım etme vaktidir damızlık koçumu alacak kişilerden kesinlikle para istemiyorum. Damızlık koçumu Kızılay’a veya AFAD’a 10 bin lira bağışta bulunan ve dekontunu yollayan kişiye vereceğim “ diye konuştu.