DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19770993.41259%
Bilecik
25°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

X

PAZARYERİ’NDE DEPREM BÖLGESİNE YARDIM KAMPANYASI

ABONE OL
6 Şubat 2023 15:43

Kahramanmaraş ve diğer illerde yaşanan deprem afetinde yaraları sarmak için Pazaryeri Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı iş birliğinde oluşturulan yardım kampanyası başlatılmıştır. İlk etapta ihtiyaç olan liste aşağıda sıralanmıştır. Yapılacak yardımların kullanılmış olmaması özellikle belirtilmiştir.

·         Afet bölgesine bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımızın bağışlarını ikamet ettikleri ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarına / Kaymakamlıklara teslim etmeleri önem arz etmektedir. İlçelerde toplanan ayni bağışların koordinasyonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca sağlanarak afet bölgelerine ayni bağışlar ulaştırılacaktır.

·         Ayni bağışta bulunmak isteyen Kurumsal Firmaların ise Afet Acil Durum Başkanlığına ulaşarak Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Dağıtım Çalışma Grubumuz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ayni Bağışlarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Son kullanma tarihi geçmiş veya geçmeye yakın malzeme bağışı yapılmamalıdır.

İkinci el, kullanılmış malzeme bağışı yapılmamalıdır.

Öncelikli kabul edilecek bağışlar:

 

1- Eldiven

2- Mont

3- Bot

4- Bere

5- Çocuklar için mont ve kışlık giyisi

6- Tüplü katalitik soba

7- Tüp

8- Yatak

9- Battaniye

10- Powerbank

11- Gıda kolisi (konserve)

12- Çocuk bezi 

YARDIMLAR BELEDİYE BİNASI ALTINDA TOPLANIP AFAD YETKİLİLERİNE TESLİM EDİLECEKTİR. LÜTFEN KESİNLİKLE KULLANILMIŞ EŞYA GETİRMEYİN

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.