Connect with us

Bilecik

Pazaryeri ilçesinde üst yapı çalışmalarına başlanıldı

Haber Ekleme

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından yürütülen proje kapsamında ilçedeki elektrik telleri yer altına alma çalışmasında tamamlanan sokak ve caddelerde Pazaryeri Belediyesi üst yapı çalışmalarına başladı.

Pazaryeri ilçesinde OEDAŞ tarafından gerçekleştirilen 35 milyonluk yatırımla ilçedeki elektrik telleri yer altına alınırken, çalışmaların tamamlandığı cadde ve sokaklarda Pazaryeri Belediyesi ekipleri yıpranan parke taşları ve kaldırımları yenilemeye başladı.

Gerçekleşen çalışmaların havalar şartları müsaade ettiği kadar devam edeceğini söyleyen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, OEDAŞ ekiplerince yapılan çalışmaların Mart ayı sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Başkan Tekin, Pazaryeri ilçesinin hem görüntü kirliliğinden hem de tehlikeli elektrik hatlarından kurtulduğunu dile getirerek, yapılan çalışmayla sadece elektrik tellerini yer altına almakla kalmadığını, proje kapsamında aydınlatma direkleri ile lambaları yenilendiğini,  aydınlatmanın yetersiz olduğu bölgelere ek aydınlatma direkleri dikildiğini ve ilçenin modern bir kent görünümü kazandığını ifade etti.