Connect with us

Arşiv

Öğretmen Yasemin Eren’in adı Parkta yaşayacak.

Haber Ekleme

Geçtiğimiz yıllarda üzücü bir trafik kazasında yaşamını yitiren öğretmen Yasemin Eren’in annesi Zeliha Eren ve teyzesi Sevim Pamuk Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu ziyaret etti.

Başkan Bakkalcıoğlu’nu makamında ziyaret eden Zeliha Eren ve Sevim Pamuk Başkan Bakkalcıoğlu’na geçtiğimiz yıllarda üzücü bir trafik kazasında yaşamını yitiren öğretmen Yasemin Eren’in isminin Vişne evleri arkasına inşaa edilen yeni parka verilmesi nedeni ile teşekkür ettiler.

Kızlarının isminin parkta yaşatılacağından duydukları memnuniyeti dile getiren Eren ve Pamuk konu ile ilgili olarak hem mutlu olduklarını hem de çok duygulandıklarını dile getirdiler. Başkan Bakkalcıoğlu misafirlerine nazik ziyaretleri nedeni ile teşekkür ederek “ Değerli öğretmenlerimizden Yasemin hocamız pek çok öğrenci yetiştirdi, emekleri unutulmaz. İsmi de uzun yıllar Vişne evleri arkasındaki parkımızda yaşayacak” dedi. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Fındık ve Ali Şahinoğlu ile birlikte Meclis Üyesi İsmail Yemen’de hazır bulundu.

Bozüyük Belediye Başkanlığı tarafından Ekim ayı meclis toplantısında verilen yazılı önergede yer alan “Şehrimizin gelişmesinde ve tanıtılmasında katkısı bulunan ve halkımıza kalıcı hizmetleri bulunan, Necmi Soylu, Osman Rusçuk ve Yasemin Eren isminin uygun görülen park, cadde, bulvar vb. yere verilmesi” konusu Kasım ayı meclis toplantısı gündemine alınarak İmar Komisyonuna sevk edilmişti.

İmar Komisyonunun çalışmalarını  tamamlamasının ardından ise; Kasım ayı meclis toplantısında geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden Belediye Meclis üyesi Necmi Soylu’nun adı Düzdağ 1. Caddesi’ne, Bozüyüklü önemli iş insanı Osman Ruscuk’un adı, sanayi tesisleri önünde bulunan İsmet İnönü Caddesi’nin Yeşilkent Caddesi’nden Kütahya Kavşağına kadar olan kısmına ve elim bir trafik kazasında yaşamını yitiren Öğretmen Yasemin Eren’in adı da Vişne evleri arkasına inşaa edilen yeni parka verilmişti.

Advertisement
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply