Connect with us

Arşiv

İlçemizin adını taşıyan birçok Sosyal Yardımlaşma Derneği varken ‘Yardım eli Zonguldak’tan geldi’

Haber Ekleme

Pazaryeri ilçemizin adını taşıyan ve her zaman Sosyal Medyalarda Birlik beraberlik mesajları veren başta İstanbul, Bursa, Eskişehir, Bilecik ve birçok ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma dernekleri bazı konularda neden sus pus oluyorlar?

Her ortamda Geceler düzenleyerek Birlik Beraberlik mesajları ileten Yardımlaşma derneklerin yardım konusu sadece gece düzenleyerek reklam yapmak mı?

Acaba bu dernekler siyaseten zıplama taşı olarak mı yoksa kendi ikbal ve gelecekleri için rant ve reklâm kapısı olarak mı kullanılıyor?

Pazaryeri Gündem olarak yaklaşık bir ay önce yaptığımız haberimize Zonguldak’tan yardım eli uzanırken, ilçemizin adını taşıyan Sosyal yardımlaşma derneklerinin bazı konulara sessiz kalması ve yaptıkları etkinlikleri Sosyal Medya paylaşımları dikkatlerden kaçmıyor.

Kınık Köyünde yaşanan olayda, 86 yaşındaki yaşlı Halil Türk’ün evinde beslediği Tavukları Sokak Köpekleri tarafından telef edilmiş ve Halil amca yaklaşık bir aydan beri telef olan tavukları için ağlamıştı.

Advertisement

Zonguldak Alaplı ilçesinde yaşayan Rıdvan Yılmaz isimli vatandaş ise yaşananlara sessiz kalmayarak Halil amca’ya Zonguldak’tan yardım eli uzattı.

Yaptığımız haberi Tv ekranlarından seyreden Rıdvan Yılmaz, “Halil amcanın haberini tv de izleyince çok etkilendim. Emekli maaşımı alınca ilk Halil amcaya yardım etmek için kendime söz verdim. Konuyu haberi yapan İhlas Haber Ajansına ilettim, onlarda konuyla ilgilenerek Halil amcaya yardımcı olmam için bana yardımcı oldular. Halil amcayı sevindirebildiysem ne mutlu bana” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply