Connect with us

Arşiv

Başkan Soydan, ‘Sarıkamış’ta karları kefen olan, O Vatan evlatları milletimizin şanı, alnımızın akıdır’

Haber Ekleme

Ak Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan Sarıkamış Şehitleri anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Soydan yayımladığı mesajında “Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekâtı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır” diyerek yayımladığı mesajına devam eden Ak Parti Pazaryeri İlçe Başkanı İsmail Soydan,

105 yıl önce, 90 bin askerimiz, Sarıkamış Allahuekber dağlarında İslam ve Vatan için gerçek yiğitlerin ne çileler çekebileceğinin çok etkili bir örneğini göstermiş, bu konuda hiçbir fikri olmayanlara, imanın ne demek olabileceğini, acıklı bir hadiseyle, sessiz tekbirleri ile ve şahadetleriyle haykırmışlardır. Sarıkamış kendini feda etme destanıdır. Bize düşen doksan bin ananın yüreğine ateş düştüğü bu günü ve Sarıkamış şehitlerimizi unutmamak, unutturmamaktır. Bu tarihi olayı nesilden nesile aktararak bugünlere kolay gelmediğimizi ve her şeye hazırlıklı olmamız gerektiğini hatırlatmaktır.

Bu harekât bizlere Mehmetçiğin vatanı için her koşulda gözünü kırpmadan mücadeleye hazır olduğunu bir kez daha göstermiş ve Memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz olabilecek en zor koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatan için mücadele etmişlerdir. Bu mücadelenin kutsallığı ve kahraman askerlerimizin cesareti bizlere de büyük sorumluluklar yüklemiştir. Bugün de bizler bu fedakârlığın bilincinde olarak onların izinde, birlik ve beraberlik içerisinde vatan için her koşulda çalışmak durumundayız.

Askerlerimiz dondurucu soğuk ve tipi altında şehit olurken bile kol kola giren ve ebediyete bu şekilde yürüyen Mehmetçiğin bu acı destanı bir fedakârlık ve kahramanlık örneği olduğu kadar, birlik ve kardeşlik dersidir. Zorluğun doruğunda, çaresizliğin zirvesinde, birkaç güne asırları sığdıran düşmana değil iklime mağlup olan Sarıkamış Harekâtı Yiğitleri, dünya durdukça unutulmayarak, milletimizin sinesinde yaşayacaktır. Sarıkamış’ta karları kefen olan, O Vatan evlatları milletimizin şanı, alnımızın akıdır.

Advertisement


Bu duygu ve düşüncelerle, 105 yıl önce bugün Sarıkamış harekâtında karları kefen olan şehitlerimizle birlikte, vatan topraklarını koruma uğruna canlarını feda ederek adını tarihe altın harflerle yazdıran diğer tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum. Mekânları Cennet olsun” ifadesinde bulundu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply