Connect with us

Arşiv

Bilecik’te Doğa yürüyüşü

Haber Ekleme

Bilecik Valisi Bilal Şentürk ve beraberindekilerle Bilecik’in tarihini, farklı noktalarındaki doğal yürüyüş parkurlarını ve bitki örtülerinin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak, hem turizme katmak hem de değer olarak bölge insanın da farkındalığını geliştirmek amacıyla doğa yürüyüşlerine ve incelemelerine devam ediyor.


Doğa yürüyüşü kapsamında Vali Bilal Şentürk, İlçe Kaymakamı Murat Öztürk, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Çakır, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl özel Dairesi Genel Sekreteri Halis Nalbant, Daire amirleri ve beraberindekilerle birlikte doğa yürüyüşüne cıktı.


Doğa yürüyüşü sırasında tarihi ehemmiyete sahip Metris Tepe Şehitler anıtı ile Söğüt ilçesi arasındaki yolda izleme ve inceleme amacıyla yaklaşık 7. kilometre yüründü.


Yol boyunca incelemelerin devam ettiği doğa yürüyüşünde Han kaya mevkiinde bulunan Yukarı dere mesire alanında incelemede bulunmak için kısa bir molanın ardından doğa yürüyüşü sonlandı.