Connect with us

Arşiv

Bir günlüğüne Belediye Başkanı oldu.

Haber Ekleme

Pazaryeri ilçesinde 2019/2020 Eğitim Öğretim yılı içerisinde hayata geçirilen “Hayal Ediyorum Mesleğimi Yaşıyorum” projesi kapsamında Hilmi Duralioğlu Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Hatice Akkuş bir günlüğüne Belediye Başkanı oldu.

Pazaryeri ilçesinde Öğrencilerin ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek, gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görebilme alışkanlığını kazandırmak suretiyle ve hayata hazırlamak amacıyla sürdürülen “Hayal Ediyorum Mesleğimi Yaşıyorum” projesi kapsamında bu gün Belediye Başkanlık koltuğuna oturan öğrenci Hatice Akkuş oldu.

Proje öğrenciler sosyal hayatın ve devlet yönetiminin işleyişi ile ilgili bilgi ve tecrübe edineceği, Öğrencilerde özgüveni geliştirerek,  katılım sağladığı idarelerin mensup olduğu meslek gruplarını ileride tercih etmesi planlanırken, Öğrencilerde kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olma isteği uyandırılmak için Bilecik Valiliği tarafından hayata geçirildi.

Gün boyu Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e eşlik eden Öğrenci Hatice Akkuş, Belediye Çalışmaları hakkında bilgiler alarak Başkan Tekin’e eşlik etti.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin ise Öğrenci Hatice Akkuş’a eğitim ve öğretim hayatında başarılar diledi.

Advertisement