Connect with us

Arşiv

Küçüklemalı Tabiat Parkı Abant’a rakip

Haber Ekleme

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde bulunan Küçükelmalı Göleti, yapılacak projeler sonrasında Bolu’nun Abant Gölü’ne rakip olacak.


Pazaryeri ilçesine bağlı Küçükelmalı Köyü’nde bulunan gölet ve mesire alanı doğası ile gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Gölettin çevresinde bulunan doğa güzelliği sonbahar aylarının gelmesiyle daha da ön plana çıktı. Haftalık 4 bin turisti ağırlayan gölet için Belediye Başkanı Zekiye Tekin, hedef yükseltti. Hazırlanan projelerle kalınabilir bir yer yapılması planlanan gölet yoğun turist akınına uğrayan Bolu’nun Abant Gölüne de rakip olacak.


Yapılacak çalışmalar hakkında konuşan Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Pazaryeri ilçesi Küçükelmalı köyündeyiz. Küçükelmalı Göleti mesire alanındayız. Doğanın harika bir boyutta olduğu mevsimdeyiz. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ve Belediyemiz iş birliğinde bir çalışmamız var. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve kamp alanlarımız yapılacak. Proje tamamlandıktan sonra turizm anlamında güzel bir potansiyele sahibiz. Şuanda haftalık 4 bin kişi ağırlıyoruz. Daha fazla kişiye hitap edeceğiz. 2020 yılında mesire alanımız tamamlanacak. Bunun öncesinde yapişletdevret projesi kapsamında gelecek vatandaşlarımız olur ise biz onu da değerlendireceğiz. Hem para kazansınlar hem de doğayı burada yaşasınlar istiyoruz. Proje kapsamında emeği gecen Eski Belediye Başkanımız Muzaffer Yalçın’a dönemin Milletvekillerimiz, Fahrettin Poyraz’a Halil Erdemir’e Eskişehir Milletvekilimiz Nabi Avcı’ya ve Ankara Milletvekilimiz Prof. Dr. Yalçın Akdoğan’a Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürümüze ilçem adına teşekkür ediyorum ” dedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply