Connect with us
Erkan Karakaş

Bilecik

Pazaryeri Belediyesi köylere desteğini sürdürüyor

Haber Ekleme

Bilecik’te 4 tane AK Partili Belediyelerden biri olan Pazaryeri Belediyesi hizmet sorumluluk bölgesi dışındaki ilçe köylerine bünyesindeki iş makinalarıyla destekte bulunmaya devam ediyor.

İlçeye bağlı Gümüşdere köyünde vatandaşların talepleri doğrultusunda köye yeni bir meydan kazandıran Pazaryeri Belediyesi yaptığı çalışmayla yapılan meydan köye gelen misafirler ve camiye ibadet için gelen vatandaşlar tarafından otopark ve çocuklara oyun alanı olarak kullanılacak.

Gümüşdere köyünde kullanılmayan eski köy okulunun çevresini kendi imkanlarıyla temizleyen köylüler, okul etrafının çamur olmaması için Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin’den konuyla ilgili yardım istedi.

Köylülerin yardım talebine duyarsız kalmayan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, köy okulu çevresinde çalışma yaparak okulun etrafına otopark yapılması ve çocukların oyun oynayabileceği bir alana çevirdi.

Advertisement
Erkan Karakaş

Köy sakinlerinden Faruk Bilgen, Pazaryeri belediye başkanı Zekiye Tekin’in destekleriyle Bursa ile Pazaryeri ilçesini bir birine bağlayan karayolu üzerinde kurulu köyümüzün otopark ve çocuklarımızın oyun oynayabileceği bir meydanımız oldu kendisine köyümüz adına teşekkür ediyorum diye konuştu.