Connect with us

Bilecik

Mutluer: En buruk kutladığım 14 Mart

Haber Ekleme

Bilecik Hürriyet Sağlık Sendikası İl Başkanı Özcan Mutluer, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Hürriyet Sağlık Sen Bilecik İl temsilcisi Özcan Mutluer, 14 Mart’ı bu yıl yaşanan afetler dolayısıyla buruk duygularla kutladıklarını ifade etti.

2022 yılında kurulan çiçeği burnunda bir sendika olduklarını ve kısa sürede sağlık çalışanlarının büyük ilgisini gördüklerini belirten Bilecik Hürriyet Sağlık Sen Başkanı Özcan Mutluer, “Sendikamızın tek kuruluş gayesi, meslektaşlarımızın çalışma ve özlük haklarının iyileştirilmesi mücadelesini vermektir. Hürriyet çok kıymetlidir ve satın alınamaz. Bundan dolayı kendisini Hür hisseden tüm sağlık çalışanlarını ailemize katılmaya davet ediyorum” dedi.

Türkiye’de yaşanan her felakette özellikle sağlık çalışanlarının ön saflarda mücadele verdiklerini ve bu noktada daha fazla değer görmeleri gerektiğinin altını çizen Mutluer, “Sel, deprem, salgın, orman yangınları gibi pek çok felakette sağlık çalışanları ön saflarda mücadeleye katıldılar. Özellikle pandemi zamanı sınırsız bir özveriyle çalışan meslektaşlarımız, 6 Şubat depreminde de canla başla varlıklarını ortaya koydular, koymaya devam ediyorlar. Sendika olarak, üyelerimizin destekleri ile hazırlanan yardım tırlarımız depremin ilk günlerinden itibaren bölgeye ulaştırıldı. Bölgede yaşayan sağlık çalışanlarının yaralarının sarılması noktasında kararlı çalışmalarda bulunan Genel Başkanımız sayın Erdoğan ÇAKMAK ve yönetim kurulumuz Sağlık Bakanlığı nezdinde resmi başvurularda bulundular. Bakanlıktan da olumlu dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, 6 Şubat depreminin yaralarını Devlet-Millet işbirliğinde hep birlikte saracağımızın bilinmesini diliyor, ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ diyen önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çizdiği çerçevede tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Advertisement