Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde Hobi amaçlı kendi imkanları ile eski buzdolaplarından kurduğu sistem ile Bilecik’te ve Marmara Bölgesinde ilk kez Akvaryum karidesi yetiştiren genç girişimci Bilecik’i  Antalya’da düzenlenecek Uluslar arası fuarda temsil edecek.

Akvaryum karidesi yetiştirmeye geçen yıl hobi amaçlı evinin bahçesinde başlayan ve bir yıl içerisinde üretimini 4 katına çıkartan Göksel İssi Antalya’da düzenlenecek olan Uluslar arası Akdeniz Evcil Hayvan ürünleri Fuarında yetiştirdiği Akvaryum Karideslerini sergileyecek.

Akvaryum karidesi üretiminin Akdeniz ve Ege bölgelerinde yaygın olduğunu ve İklim nedeni ile Bilecik’te kimsenin yapmadığını belirten Göksel İssi  “Geçen yıl Bilecik Pazaryeri’ne kurduğumuz ARGE merkezimizi 3 havuz ve 3 tür olarak kurmuştuk. Bu yıl biraz daha büyüttük şu an için 9 ayrı tür 12 havuzla devam ediyoruz. Bu yıl farklı olarak Ulusal fuarcılığın daveti ile Bilecik ve Ülkemizi temsilen Türkiye’nin ilk karides standını kuracağım” diye konuştu.

Bu yıl 10.cu kez düzenlenen Akdeniz Evcil Hayvan Ürünleri Fuarına yabancı ülkelerden ve Türkiye’nin her bölgesinden katılım sağlanıyor.