Google News

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde evlerinin bahçesinde çay içen ailenin masasına gelen davetsiz misafirler aileyi şaşırttı.

Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde yaşayan Üzeyir Biçer, ailesi ile birlikte evlerinin bahçesinde çay içtiği sırada masasına boynuzları ile dikkat çeken ve dünyadaki en güçlü böcek olarak bilinen üç adet gergedan böceği kondu.

“Gergedan böceği ile selfy heyecanı”

Aile bireyleri masalarına konan ve Türkiye’nin her bölgesinde sıklıkla görülebilen gergedan böcekleri ile selfy çekindi.

Bahçesinde gergedan böceklerini misafir eden Üzeyir Biçer, “daha önce bu böceğin adını çok duydum kendisi ile tanışmamız bu geceye nasipmiş. Aile ve akrabalarımla evimizin bahçesinde çay içerken masamıza geldiler misafir ettik dondurma ikram ettik. Bu böceklerin dünyanın en büyük böceği olduğunu ve kendi ağırlıklarının 850 katını kaldırabildiklerini duydum. Bu böcekleri maalesef yüksek meblağlara alıcı bulunuyor diye sansasyonel haberler internette çok ve yakalanıp satamayıp hayal kırıklığına uğrayınca öldüren insanlar var” dedi. Yakından incelenen ve aile bireylerinin selfy çekindiği gergedan böcekleri dondurma ikramından sonra doğadaki ortamlarına salındı