Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Merkezi Derneği Bozüyük’e gezi düzenleyerek Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi ile Metristepe Zafer Anıtı’nı ziyaret etti.

Sabah erken saatlerde Bozüyük ilçesine gelen 40 kişilik misafir grubu ile gelen Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Merkezi Derneği ilk olarak Bozüyük Şehir Müzesi  ziyaret etti.

Bozüyük Şehir Müzesi ve Arşivi’nde sergilenen eserleri tek tek inceleyen dernek üyeleri Bozüyük ilçesinin tarihi geçmişi ve kültürü hakkında bilgi edindiler.

Müze ziyaretinin sonunda  Dernek Başkanı Gülçin Terece, Başkan Yardımcısı Reşat Çimsöken ve dernek üyelerine ziyaretin anısına Bozüyük Belediyesi tarafından Nutuk ve Türk Bayrağı hediye edildi, müze önünde toplu fotoğraf çekimi yapıldı.  

Ardından Türk İstiklal savaşının en çetin mücadelelerinin geçtiği, dönüm noktalarından biri olan İnönü Savaşları’nın kazanıldığı Metristepe’de Zafer Anıtı’nı ziyaret eden  dernek üyeleri şehitler için dua ettiler. Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na ve kendilerine nezaret eden belediye görevlilerine teşekkür eden dernek başkanı Terece, başkan yardımcısı Çimsöken ve dernek üyeleri Metristepe ziyaretinin ardından ilçeden ayrıldı.

Gerçekleşen ziyarette Bursa Sanat TV ekibi de Bursa Uludağ Kültür Sanat Eğitim Merkezi Derneği üyelerine eşlik etti.