Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Bağımsız Belediye Başkanı Zekiye Tekin ilçe halkının desteği ile tercihini AK Parti’den yana yaptı.

Pazaryeri ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde 4082 seçmenin oy kullandığı ve 1596 seçmenin tercihini Zekiye Tekin’den yana oyunu kullanarak Belediye Başkanı yaptığı Zekiye Tekin Çarşamba günü itibari ile AK Partiye geçiyor.

Çarşamba günü AK Parti Grup toplantısına davet edilen Başkan Zekiye Tekin, AK Parti ilçe Başkanı İsmail Soydan ve ilçedeki AK Partililer, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı Zekiye Tekin’e rozetini takmasının ardından Pazaryeri İlçesi “Gönül Belediyeciliği”ni Zekiye Tekin ile yaşayacak.

Son günlerde Bilecik’te ve Türkiye’de Gündem olan Bağımsız Belediye Başkanı Zekiye Tekin, hangi partiye geçecek diye konuşulurken Pazaryeri ilçesinde yapılan anket sonucu %68 oyla ilçe halkı tercihini AK Partiden yaparken, son sözü ilçe halkı söyledi.

Pazaryeri İlçesinde 1200 hanede çalışmalar yapan Anketörler evlerde işyerlerinde kahvehanelerde İlçe halkının görüşünü aldı. Yapılan her anketi tek tek değerlendiren Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin İlçe halkının isteği üzerine AK Partiye geçiş sürecini başlattı.

Öte yandan rozet takma törenine AK Parti ilçe Başkan yardımcısı Levent Üstün, Teşkilat Başkanı Celal Öztiryaki, Medya Tanıtım Başkanı Fehmi Piliç, Meclis üyeleri Hüseyin Ünal, Erkan Karakaş, Selami Özdil ve ilçe halkı katılacağı öğrenildi.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin ilçe halkının desteği ile tercihini AK Parti’den yana yaptı