Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Pazaryeri ilçesine son günlerde giriş çıkışların arttığını belirterek vatandaşların 14 gün kuralına uymalarını belirtti.

Koronovirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Şehirlerarası yolculuk yasaklanırken, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin İlçeye giriş yapan vatandaşları uyardı.

Başkan Tekin, “ Koronovirüs tedbirleri kapsamında büyük şehirlerden özel durumlar haricinde seyahatler durdurulmuştur. Son birkaç günde Pazaryeri ilçemize şehirlerden köylerine gelen vatandaşlar gözlenmektedir. İlçemize ve köylerimize gelen vatandaşların 112, ve kolluk kuvvetlerine bilgi vermeleri 14 gün karantina kuralına uyarak evden çıkmamalarını tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımızın alınan tedbirler doğrultusunda kurallara uymaya davet ediyoruz. 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçları Pazaryeri Kaymakamlığı ve Pazaryeri Belediyesinin oluşturmuş olduğu ‘Vefa Sosyal Destek’ gurubu sayesinde karşılanmaktadır. Sağlığınız için kurallara uyalım evde kalalım” dedi.