AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu, “Büyükşehir Belediyesi’ni bir kez daha göreve davet ediyorum” paylaşımı ile ilgili Büyükşehir Belediye’mizi göreve çağıracak son kişi bile değilsin açıklamasında bulundu.

Bir Belediye Başkanı düşünün ki herkesi göreve çağırıyor da bir kendini göreve çağıramıyor diyen AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Söğütlü, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz; için şu ifadeleri kullandı.

“Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz;


Karasinek ve sivrisinek artışıyla ilgili aldığınız şikayetler görselde görüldüğü üzere Bayramın ilk günü dahi zamanında toplayamadığın çöpler yüzündendir. Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz gece gündüz demeden ilaçlama çalışmaları yapsa da sizin bayram günü bile toplamadığınız çöpler yüzünden etkili olamıyor maalesef.


HAYRİ TÜRKYILMAZ; Sen Büyükşehir Belediye’mizi göreve çağıracak son kişi bile değilsin!


Hadi Yıllardır kendin hiçbir görevini yapmamana rağmen Mudanya’mıza hizmet eden Büyükşehir Belediye’mizi göreve çağırmaktan hiç utanmadın da Gece gündüz demeden çalışan emekçi kardeşlerimize iftira atmaktan, emeklerini görmezden gelmekten de mi utanmadın?


Sen tatilde güneşlenirken, bayramda aileleriyle birlikte olamayıp canla başla çalışan emekçi kardeşlerimize bir özür borçlusun! Derhal kardeşlerimizden özür dile!


Çöp toplamak sahilleri temizlemek tabiki ilçe belediyesi olarak sizin işiniz, bu basit ve asli göreviniz olan çalışmaları büyük bir işmiş gibi göstermeniz algı siyasetinden beslendiğinizi bir kez daha gözler önüne serdi.


Sahi ne oldu Yıldıztepe projeniz? Haziran ayında bitiyordu hani?? Ne oldu Büyükşehir Belediyesi’nden aldığın havuz, martılara hizmet etmeye devam mı? Nerede önce taşlarını yaptırdığın sonra da altına otopark yapacağın Atatürk Parkı ?
Bir de kendi bütçenden yapıyormuşcasına reklamını yaptığın Taş Mektep projesine gelelim!! Lütfen Belediye bütçesinden ne kadar harcıyorsun, Devlet desteği ne kadar alıyorsun bunları da bilahare açıklarsan Mudanya Halkı’mızın gerçekleri görmesine sebep olursun.


Yapacak bir şey olmayınca boş atarsın ama dolu tutamazsın, böyle konuşursun… Bizim senin gibi atıp tutmaya da konuşmaya da vaktimiz yok.


AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ!”