Başarılı öğrenciler hayallerindeki üniversite ile tanışıyor

75

Bilecik’in Pazaryeri İlçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan “Geleceğe Yolculuk” projesi ile öğrenciler hayallerindeki Üniversiteleri tanıma fırsatı buluyor.

Pazaryeri İlçesindeki Üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerinin hedeflerini netleştirmelerine yardımcı olabilmek adına “Gelecek İçin, Başarı Sizden Destek Bizden” projesi ile lise okullarında yapılan sınavlarda dereceye giren 25 öğrenci tercih etmek istediği Üniversiteyi tanıma fırsatı bulacak.

Proje kapsamında yapılan geziler ile amaçlanan öğrencilerin kariyer planlarını yapmalarında yardımcı ve seçimlerinde yol gösterici olmak, aynı zamanda üniversite kültürü, olanakları, bölümler, öğrenci yaşamı ve bunun gibi konularda yerinde bilgiler edinerek öğrencilerin motivasyonlarının arttırmasını amaçlanıyor.

Pazaryerinde bu ay yapılan deneme sınavında dereceye giren 25 başarılı öğrenci Eskişehir Anadolu Üniversitesini yakından tanıma fırsatı buldu.

Pazaryeri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekinci, “Üniversite sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerimizin; hedeflerini netleştirmelerinde yardımcı olabilmek,  motivasyonlarını arttırmayı sağlamak, istedikleri ve hedefledikleri üniversiteleri yerinde etmelerini ve üniversite ortamını gözlemleyebilmelerine yardımcı olmak, meslekler hakkında öğretim üyelerinden, üniversite ve üniversitede yaşam hakkında; tanıtım biriminde görevli üniversite öğrencilerinden bilgi almalarına yardımcı olmak sınava hazırlık sürecinde öğrencilerimizin motivasyonlarını artırmak amacıyla bu gezilerin düzenlediğini” ifade etti.

Ekinci, Proje kapsamında desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Altay’a Pazaryeri ’e ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.