Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde geçtiğimiz yıl hobi olarak eski buzdolaplarında akvaryum karidesi yetiştiren üretici Uluslararası Akdeniz Evcil Hayvan Ürünleri Fuarında ürünlerini sergiledi ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde Bilecik’te ilk kez Akvaryum karidesi yetiştirmek için kendi imkanları ile eski buzdolaplarından kendine ARGE merkezi kurarak akvaryum karidesi yetiştirmeye başlayan Göksel İssi İhlas Haber Ajansının yapmış olduğu haberinden sonra Antalya‘da düzenlenen Petzoo 2020 Akdeniz Evcil Hayvan Ürünleri fuarından teklif aldı.

Antalya’da düzenlenen ve yabancı ülkelerden de katılımcıların ve ziyaretçilerin geldiği fuarda Türkiye’deki ilk akvaryum karidesi standını açan girişimci genç Göksel İssi fuarda hem karideslerini hem de Bilecik’in tanıtımını gerçekleştirdi.

 17 – 20 Eylül tarihlerinde düzenlenen fuarda evcil hayvan ürünleri sergilenirken,  Bilecik’te yetiştirdiğim ve Türkiye’deki ilk akvaryum karidesi standının açmanın mutluluğunu yaşıyorum diyen Göksel İssi, “Antalya‘da düzenlenen Petzoo 2020 Akdeniz Evcil Hayvan Ürünleri fuarına stantlı katılımcı olarak yer aldık. Karides hobisini insanlara sevdirmek için buradaydık. İnsanlar tarafından güzel ilgi ve alaka oldu standımıza katılım güzeldi. Türkiye ve Bilecik’i temsilen burada yer aldık. Her şey gayet güzel verimli geçti bundan sonraki fuarlarda daha güzel etkinlikler düşünüyoruz” diye konuştu